• ساعت : ۱۱:۴:۲۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ 
  • کد خبر : ۱۹۸۶۸
غالبی وزنه بردار مناطق نفتخیزجنوب:
برای سربلندی كشورم در مسابقات جهانی به روی تخته می روم

حسین آزادی- وزنه برداری از رشته های ورزشی است که در کنار فوتبال و کشتی در استان خوزستان هواداران زیادی دارد. به گونه ای که سهم عمده ای از اعضای تیم ملی وزنه برداری در رده های مختلف سنی را ورزشکاران این استان تشکیل می دهند.

شرکت ملی مناطق نفتخیرجنوب که بزرگترین تولید کننده نفت کشور محسوب می شود، یکی از شرکت هایی است که علاوه بر تولید نفت و گاز در زمینه ورزش نیز گامهای موثری برداشته و ورزشکاران و تیمهای ورزشی این شرکت طی سالهای اخیر افتخارات زیادی در رقابتهای جهانی، آسیایی و کشوری بدست آورده اند.

یکی از رشته هایی که مناطق نفتخیزجنوب به صورت اصولی روی آن برنامه ریزی کرده رشته وزنه برداری است،این رشته پرطرفداردر جنوب علاوه بر قهرمانی تیمهای مناطق نفتخیز در رده های مختلف وزنه برداران خوبی را هم به ورزش کشور معرفی کرده به گونه ای که هم اکنون در اردوی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشورمان برای حضور در مسابقات جهانی در تهران 2 وزنه بردار مناطق نفتخیزجنوب حضور دارند از جمله محمدرضاغالبی، به منظور آشنایی بیشتر از نحوه برگزاری اردو و میزان آمادگی گفتگویی را با محمدرضا غالبی در خصوص وضعیتش و نیز حضور در اردوی تیم ملی داشتیم که با هم می خوانیم.

در ابتدا خودتان را بیشتر برای مخاطبین ما معرفی کنید؟

محمدرضا غالبی هستم و در دوم بهمن 1382 در آبادان متولد شدم و شانزده سال است که در مسجدسلیمان سکونت دارم.

وزنه برداری را در چه سالی و از کجا آغاز کردی؟

رشته وزنه برداری را در خرداد ماه 1395 و با توصیه پدرم در باشگاه فرهنگی ورزشی نفت مسجدسلیمان که از شرکت های تابع منطق نفت خیزجنوب است،شروع کردم.عشق و علاقه ای که به این رشته داشتم و تاکیدی که پدرم داشتند،در انتخاب این رشته موثر بود.

تاکنون زیر نظر چه مربیانی فعالیت کردی؟

از ابتدای ورودم به رشته وزنه برداری افراد زیادی در راستای موفقیت و پیشرفت من تلاش کرده اند از جمله آقایان مصطفی فردی پور،مهران مطلق،افشین صالحی پور،آیت اورامه،میلاد رامهرمزی و یاسین نامداری که افتخار شاگردی این عزیزان را دارم.

امیدوارم در مسابقات پیش رو از جمله جام جهانی نوجوانان بتوانم زحمات آنها را جبران کنم.

در چه مقطع تحصیلی مشغول فعالیت هستی ؟ آیا ورزش مانعی برای تحصیل شما بوده است؟

در سال اول دبیرستان مشغول به تحصیل هستم و هیچ گاه ورزش مانعی برای ادامه تحصیل من نبوده است. با برنامه ریزی هایی که خانواده ام داشته اند ، درس و ورزش را در کنار هم دنبال می کنم و خوشبختانه ورزش صدمه ای به تحصیل من وارد نکرده است.

هم اکنون در اردوی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی عربستان هستی،از شرایط اردو و میزان آمادگی خودت بیشتر بگو؟

اردوی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان طی 2 مرحله برگزار شد که در مرحله نخست 60 نفر حضور داشتند که از این تعداد 20 نفر به مرحله دوم راه یافتند و در نهایت با صلاحدید کادرفنی 11 نفر به عنوان نفرات اصلی به عضویت تیم ملی درآمدند و در مسابقات جهانی نوجوانان که مهرماه امسال به میزبانی کشور عربستان برگزار می شود به روی تخته می روند که به لطف خدا من نیز جزء یکی از نفرات حضور در این رقابتها هستم که امیدوارم بتوانیم با درخشش در این مسابقات موجب شادی مردم کشورم بشوم.

در حال حاضر نیز تمریناتمان را در تهران و زیر نظر مربیان پرتلاشمان از جمله سید علی حسینی،محسن داودی و جواد نادری به صورت مستمر و با کیفیت انجام می دهیم،همچنین روزانه در دو نوبت صبح و عصر تمریناتمان را انجام می دهیم و در تمام امور نیز پروتکل ها بهداشتی رعایت می شود.

درمسابقات جهانی که مهرماه امسال به میزبانی کشور عربستان برگزار خواهد شد، در کدام وزن به روی تخته می روی و فکر می کنی چه مقامی در این مسابقات بدست می آوری؟

به احتمال زیاد در وزن 55 کیلوگرم در مسابقات جهانی شرکت می کنم و نهایت سعی­ام را به کار می­گیرم تا موجب سربلندی کشور و خانواده­ام بشوم. باز هم تاکید می­کنم قول مدال نمی­دهم اما برای افتخار و سربلندی کشورم و خانواده ام در این رقابتها تمام توانم را به کار می گیرم.

حرف پایانی؟

ازتمامی کسانی که مرا همراهی کردند از خانواده ام تا مربیان و تمامی مسئولان و دست اندرکاران شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان نهایت تشکر و قدردانی را دارم، طی این مدت سختی های زیادی را متحمل شدیم تا بتوانیم خودمان را برای حضورمقتدرانه در رقابتهای جهانی آماده کنیم و امیدوارم به لطف خوا بتوانیم خستگی را از دوش مربیان و تمامی عزیزانی که برای موفقیت ما تلاش کردند برداریم، امیدوارم مردم هم ما را دعا کنند تا تمامی نفراتی که در قالب تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشورمان به این مسابقات اعزام می شوند،بتوانند پرچم پر افتخار ایران عزیزدر مسابقات جهانی نوجوانان در کشور عربستان به اهتزاز در آید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.5.0