• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ 
  • تعداد بازدید : 223
برگزاری نخستین یادواره مجازی شهدای صنعت نفت گچساران

 یادواره مجازی سی و یك شهید صنعت نفت گچساران گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و همچنین چهلمین روز شهادت محسن فخری‌زاده روز چهارشنبه ۱۷دی ماه با حضور مسئولان كشوری و استانی از طریق صفحات مجازی رسانه‌های استانی و كشوری برگزار شد.

 به گزارش پایگاه مقاومت بسیج شركت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، مهندس محمدی مدیرعامل شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در پیامی به این یادواره، رشادت های شهدای صنعت نفت گچساران در جنگ تحمیلی را پیوند ایمان، تعهد و از جان گذشتگی در راه اعتلای کشور عنوان کرد.

 در بخشی از این پیام كه توسط مهندس شهرام وردك رئیس روابط عمومی شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب به صورت ارتباط تلفنی قرائت شد، آمده است: ایثار و ازخود گذشتگی كاركنان صنعت نفت كه در زیر بمباران تاسیسات،‌ برای استمرار تولید و تامین درآمد و انرژی كشور از هیچ كوششی دریغ ننموده اند؛ فراموش نخواهد شد و نام و یاد شهدای بزرگ صنعت نفت به عنوان آموزگاران ایثار و شهادت به نیكی ماندگار خواهد ماند.

 دكتر مهدی فخری زاده، فرزند شهید محسن فخری‌زاده نیز در ارتباط برخط با این یادواره، هدف از جریان ترور را بازداشتن جمهوری اسلامی ایران از مسیر اصلی خود دانست و گفت: جذب نخبگان علمی و فكری كشور توسط مراكز دانشگاهی دنیا و از دست دادن این سرمایه عظیم كه در نوع خود یك ترور بزرگ‌تر تلقی می شود، مهم‌تر از ترور فیزیكی شخصیت‌های برجسته است كه می بایست به طور ویژه مورد آسیب شناسی قرار بگیرد.                                                                            

در این مراسم دكتر محمد وحدتی معاون سابق فرهنگی قوه قضائیه و همچنین معاون سابق سیاسی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ادای احترام به مقام شامخ شهیدان والا مقام صنعت نفت بویژه شهید تندگویان، یاد و نام تمامی جان برکفان و ایثارگران این مرزو بوم و رهرو راستین آنان به ویژه حاج قاسم سلیمانی و محسن فخری‌زاده را گرامی داشت.

 دكتر وحدتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تصریح كرد: با تكیه بر مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد، فرهنگ و صنعت می توانیم به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا كنیم و با تبدیل تهدیدهای پیش رو به فرصت‌های طلایی،‌ همه موانع و غیرممكن های مسیر پیشرفت كشور را از مقابل برداریم.

 همچنین در این یادواره سرهنگ سید علی اصغر نورایی نسب فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران یكی از نیازهای اصلی امروز جامعه را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: برای اینكه جوانان و نسل جدید با آموزه‌های مكتب شهیدان سلیمانی و فخری زاده آشنا شوند، ‌لازم است همواره با برگزاری چنین مراسمی، یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم.

شركت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به عنوان دومین تولیدكننده نفت و گاز در مناطق نفتخیز جنوب، ۳۱ شهید والامقام به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم نموده كه از این تعداد ۱۷ شهید در بمباران تاسیسات نفت و گاز و ۱۳ شهید در جهبه‌های غرب و جنوب غرب به شهادت رسیدند و یك شهید نیز توسط منافقین كوردل ترور شد.

در این مراسم علاوه بر تعدادی از خانواده معظم شهدا، مهندس صیدالی مدیرعامل شركت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران و جمعی از كاركنان و مدیران این شركت با رعایت كامل پروتكل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با كرونا حضور داشتند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0