• تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ 
رشد ١١٥ درصدی ایمن سازی خطوط لوله و تاسیسات در شركت نفت و گاز آغاجاری
مدير امور فني شركت نفت و گاز آغاجاري از ايمن سازي ٣٣٢ هزار و 935دسي متر مربع از خطوط لوله و تاسيسات فرآيندي اين شركت در شش ماه نخست سال ٩٧ خبر داد و گفت: اين ميزان نسبت به مشابه سال گذشته 115 درصد رشد داشته است.

رشد ١١٥ درصدي ايمن سازي خطوط لوله و تاسيسات در شركت نفت و گاز آغاجاري

مدير امور فني شركت نفت و گاز آغاجاري از ايمن سازي  ٣٣٢ هزار و 935دسي متر مربع از خطوط لوله و تاسيسات فرآيندي اين شركت در شش ماه نخست سال ٩٧ خبر داد و گفت: اين ميزان نسبت به مشابه سال گذشته 115 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومي، كورش محمدي افزود:  با تلاش كارشناسان اداره بازرسي فني وخوردگي فلزات در راستاي بهينه سازي توليد و صيانت از خطوط لوله و تاسيسات فرآيندي بيش از ٣٣٢٩٣٥ دسي متر مربع از خطوط لوله و تاسيسات اين در شش ماهه نخست سال جاري ايمن سازي شد.

وي همچنين اظهار داشت: در اجراي اين عمليات كه با اهتمام ويژه همكاران و با هدف رفع معايب و جلوگيري از كاهش توليد و آسيب به تاسيسات و خطوط لوله انجام گرفت،  بررسي پوشش خطوط لوله زيرزميني با دستگاه سي اسكن و اندازه‌گيري ميزان كاهش ضخامت احتمالي و عيوب ساختاري به روش آلتراسونيك صورت پذيرفته است.

مهندس سروي رئيس اداره بازرسي فني وخوردگي فلزات اين شركت نيز گفت:‌ با توجه به اينكه  شناسايي عيوب خطرناك و ادوات آسيب ديده و همچنين متعاقب آن تعمير يا تعويض آنها پيش از وقوع حوادث باعث كاهش قابل ملاحظه هزينه‌هاي اقتصادي و انساني ناشي از حوادث غيرقابل پيش‌بيني است، در شش ماه نخست امسال 255 محل عيب شناسايي شد كه پس از بررسي‌هاي فني تعدادي از آنها در حدقابل قبول استاندارد و تعدادي كه غيرقابل پذيرش و در حد بحراني تشخيص داده شده بودند قبل از اينكه حادثه‌اي رخ دهد، دستورالعمل تعويض آنها داده شد و با اقدام به موقع، رفع عيب توسط همكاران ادارات عملياتي و نظارت بخش بازرسي فني  انجام شد.

وي در ادامه افزود:  با بررسي پوشش خطوط لوله زيرزميني حدود 5200 متر  خطوط لوله‌اي كه داراي قدمت بيشتر، فشار عملياتي بالاتر و محل عبور آنها نزديك به مكان‌هاي استراتژيك و تجمع نيروي انساني بوده در اولويت قرار داده شد كه توسط همكاران بخش مهندسي خوردگي فلزات به روش سي اسكن مورد ارزيابي قرار گرفته و پس از بررسي نتايج، نقاط معيوب شناسايي و دستورالعمل تعميراتي آنها اعلام شد.

سروي ضمن قدرداني از تلاش كليه همكاران عنوان كرد: استفاده از اين روش ارزش اقتصادي فراواني را براي شركت در بر  داشته چرا كه در گذشته جهت  بررسي  و اجراي 150 متر ايمن سازي خطوط لوله زيرزميني هزينه هاي نسبتاًزيادي صرف مي شد ، اما با اجراي اين روش نيازي به صرف هزينه اضافي نبوده و فقط نقاط معيوب ترميم مي‌شود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0