• تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ 
استاندار خوزستان از حمایت های مناطق نفت خیز جنوب در ساخت مته حفاری تقدیر كرد
استاندار خوزستان در بازدید از روند آماده‌سازی خط تولید انبوه مته‌های حفاری در جهاد دانشگاهی خوزستان، از حمايت هاي شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در اجراي اين پروژه قدرداني کرد.

استاندار خوزستان از حمايت هاي مناطق نفت خيز  جنوب در ساخت مته حفاري تقدير کرد

استاندار خوزستان در بازدید از روند آماده‌سازی خط تولید انبوه مته‌های حفاری در جهاد دانشگاهی خوزستان، از حمايت هاي شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در اجراي اين پروژه قدرداني کرد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به نقل از ایسنا،​ دکتر غلامرضا شريعتي اظهار داشت:​ اقدام شایسته جهاد دانشگاهی در تولید مته‌های حفاری موجب غرور و افتخار است و اكنون لازم است برنامه‌ریزی برای تولید دیگر كالاهای اساسی مورد نیاز صنعت نفت نیز توسط جهاد دانشگاهی انجام شود.

وي افزود: از شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز باید تشكر كرد، زیرا حمایت‌های آن ها از كار نیز قطعا تاثیرگذار بوده است. خوزستان خانه نفت است و تولید صنایع مورد نیاز صنعت نفت تا جایی كه امكان دارد باید در این استان انجام شود، زیرا بیشترین تجارب در زمینه نفت در خوزستان است. در این زمینه لازم است ارتباط دانشگاهیان با شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز بیشتر شود و با انجام كار تیمی و بین بخشی، به چنین موفقیت‌هایی دست یافت.

استاندار خوزستان گفت: با توجه به ظرفیت موجود در جهاد دانشگاهی، لازم است برنامه‌ریزی لازم برای تولید دیگر محصولات مورد نیاز صنعت نفت نیز در این مجموعه انجام شود. مجموعه استانداری خوزستان نیز این آمادگی را دارد كه هر كجا لازم باشد از جهاد دانشگاهی در این زمینه حمایت كند.

شریعتی تصریح كرد: اقدام قابل تحسین جهاد دانشگاهی در بومی‌سازی و تولید مته‌های حفاری، اقدامی استراتژیك است، زیرا كار به طور كامل بومی شده و طراحی و مهندسی آن كاملا در كشور انجام شده است و واقعا جای تقدیر و تشكر دارد.

سیدعلیرضا علوی، رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان نیز در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند استقرار خط تولید مته حفاری در جهاد دانشگاهی خوزستان، گفت: با تلاش‌های چندین ساله جهادگران جهاد دانشگاهی خوزستان، یكی از 10 قلم كالاهای اساسی مورد نیاز صنعت نفت به صورت كامل در كشور و استان خوزستان، تدوین دانش فنی شد و اكنون آماده‌بهره‌برداری است. با راه‌اندازی این خط، حداقل برای یكصد نفر اشتغال مستقیم فراهم می‌شود و با توجه به نیاز موجود در خاورمیانه، بازار خارجی تضمین‌شده‌ای برای صادرات این محصول نیز وجود دارد.

 

وی افزود: این پروژه در سه بخش تدوین دانش فنی، ساخت نمونه و تولید انبوه برنامه‌ریزی و اجرا شد. در گام نخست، قراردادی پژوهشی بین جهاد دانشگاهی و شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب منعقد شد و دانش فنی ساخت مته بومی‌سازی شد. پس از آن در اسفندماه 1395 نمونه آزمایشگاهی ساخته و عملیات تست آن نیز با موفقیت انجام شد.

علوی تصریح كرد: پس از این موفقیت، كار از حالت آزمایشگاهی خارج شد و راه‌اندازی خط تولید انبوه مته‌های حفاری در دستور كار قرار گرفت. نخستین مته ساخته شده نیز در خردادماه امسال مورد آزمایش قرار گرفت و با موفقیت به درون چاه رفت و تاییدیه های لازم نیز از شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اخذ شد. اكنون نیز این خط آماده‌ بهره‌برداری است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0