• تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ 
    /  4
دبستان 12 كلاسه مجموعه 2000 واحدی نفت اهواز افتتاح رسمی شد
آيين افتتاح رسمي دبستان 12 كلاسه مجموعه مسكوني 2000 واحدي نفت اهواز روز سه شنبه 24 مهرماه با حضور استاندار خوزستان و معاون وزير آموزش و پرورش برگزار شد.
آيين افتتاح رسمي دبستان 12 كلاسه مجموعه مسكوني 2000 واحدي نفت اهواز روز سه شنبه 24 مهرماه با حضور استاندار خوزستان و معاون وزير آموزش و پرورش برگزار شد.

با حضور استاندار خوزستان و معاون وزير آموزش و پرورش؛

دبستان 12 كلاسه مجموعه 2000 واحدي نفت اهواز افتتاح رسمي شد

 

آيين افتتاح رسمي دبستان 12 كلاسه مجموعه مسكوني 2000 واحدي نفت اهواز روز سه شنبه 24 مهرماه با حضور استاندار خوزستان و معاون وزير آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب، در اين آيين، رخشاني مهر معاون وزير آموزش و پرورش و رئيس سازمان نوسازي مدارس كشور،حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، دكتر شريعتي استاندار خوزستان، محمد خانچي مشاور مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب در امور اجرايي و پيگيري، مدير كل آموزش و پرورش و مدير كل نوسازي مدارس استان خوزستان، نمايندگان مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي و پدر شهيد محمدطاها اقدامي حضور داشتند.

 مشاور مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب در امور اجرايي و پيگيري در این خصوص توضیح داد: اين واحد آموزشي كه به نام شهيد محمدطاها اقدامي، شهيد خردسال حادثه تروريستي 31 شهريور اهواز نامگذاري شده است توسط اداره كل نوسازي مدارس استان خوزستان احداث و هزينه آن به ميزان 34 ميليارد ريال از محل اعتبارات طرح كمك به عمران مناطق نفت خيز شركت ملي نفت ايران تامين شد.

محمد خانچي افزود: اين مدرسه در زميني به مساحت 3600 متر مربع احداث شد و داراي 2300 متر مربع زيربنا و 1900 متر مربع محوطه سازي است.

 وی اظهار داشت: در مجموعه 2000 واحدي مسكن كاركنان نفت اهواز 6 باب مدرسه و 2 باب مسجد جانمايي شده كه در مرحله نخست يك باب مسجد و 3 باب مدرسه به همراه يك سالن ورزشي چند منظوره در حال احداث مي­باشد كه براي ساخت آنها در مجموع بالغ بر 125 ميليارد ريال از محل اعتبارات طرح كمك به عمران مناطق نفتخيز اختصاص يافته است.

شهید طاها اقدامی گواه مظلومیت ایران اسلامی است

  استاندار خوزستان نیز در آیین بهره برداری این واحد آموزشی گفت: شهید طاها اقدامی گواه مظلومیت ایران اسلامی عزیز در مجامع بین‌المللی است و نام‌گذاری یک مدرسه به نام ایشان حداقل کاری است که می‌توانیم برای ماندگاری یاد و خاطره این شهید بزرگوار انجام دهیم.

  غلامرضا شریعتی افزود: مدرسه محل تحصیل دیگر شهید حادثه تروریستی اهواز، شهید سیدحسن سواری  نیز به نام مبارک ایشان نام‌گذاری می‌شود تا یاد این شهدای گرانقدر در ذهن دانش‌آموزان این سرزمین ثبت شود تا در آینده با همه توان از انقلاب اسلامی دفاع کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش نیز در آیین افتتاح مدرسه شهید طاها اقدامی گفت: مدرسه شهید طاها اقدامی سند ماندگاری است که اثبات می کند تروریست ها هرگز قادر نخواهند بود اراده ملت مقاوم ما را برای داشتن استقلال ، آزادی و آبادانی جمهوری اسلامی ایران به بند بکشند .

رضوان حکیم زاده گفت: بالغ بر 8 میلیون و 37 هزار نفر در سال تحصیلی جدید وارد دوره ابتدایی شدند که این آمار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و این به معنای افزایش پوشش تحصیلی کودکان در دوره ابتدایی است.

 وی افزود: به فرمان مقام معظم رهبری زمینه های حضور فرزندان اتباع خارجی نیز در مدارس ایران فراهم شده و بیش از 450 هزار نفر از دانش آموزان اتباع خارجی هم امسال در ایران به مدرسه می روند که حدود 330 هزار نفر از آنها در دوره ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0