• ساعت : ۱۲:۳۷:۱۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ 
  • تعداد بازدید : 155
  • کد خبر : ۱۷۰۷۴
صرفه جویی 20 میلیارد ریالی با انجام تعمیرات ups ایستگاه تزریق گاز آغاجاری

صرفه جويي 20 ميليارد ريالي با انجام تعميرات ups ايستگاه تزريق گاز آغاجاري

با تلاش كارشناسان شركت آغاجاري تعمير و بازسازي سيستم  تغذيه پايدار ايستگاه تزريق آغاجاري انجام شد.

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري :

مهندس دهبانپور رئيس اداره نگهداري وتعميرات آغاجاري از صرفه جويي  ميليارد20ريالي اين شركت با انجام تعميرات بر روي سيستم  UPS هاي ايستگاه تزريق گاز آغاجاري خبر داد.

سيد محسن دهبانپور در اين رابطه توضيح داد: اين UPS شامل دو مجموعه موازي مي باشد كه تغذيه كليه سيستم هاي كنترل و DCS را به عهده داشته و به عنوان قلب واحد محسوب مي شود. اينورتر شماره 1 مدت ها  به علت خطاي SUB CIRCUIT FUALT  از مدار خارج مي گرديد كه با توجه به پيچيدگي زياد آن و عدم پشتيباني شركت سازنده و تنها نماينده آن در ايران، توسط مهندسين داخلي تعمير و بازسازي شد.

وي گفت : با توجه به نياز مبرم عملياتي و امكان بروز توقف ناخواسته و زيان بار كارخانه، كار عيب يابي توسط كارشناسان برق نگهداري و تعميرات با همكاري گروه تعميرات الكترونيك با توجه به تجربه فراوان  در تعمير UPS هاي صنعتي و پذيرفتن  ريسك خطر بسيار زياد در دست اقدام قرار گرفت و از مجموعه UPS رفع اشكال شد.

دهبانپور عنوان كرد: در اين مدت در جهت جلوگيري از توقف سيستم  يك مجموعه UPS غير صنعتي با توان كمتر و باتري هاي سيلد اسيد بطور موقت در اين واحد نصب و  UPS  هاي معيوب از مدار خارج شدند و UPS  هاي مذكور پس از شناسايي و انجام آزمايشات متعدد در كوتاه ترين زمان ممكن در مدار عملياتي قرار گرفت.

رئيس تعميرات و نگهداري افزود: ايستگاه مذكور داراي 7 رديف توربين است و هر رديف 330 ميليون فوت مكعب گاز به مخازن آغاجاري تزريق مي كند كه با احتساب قيمت يك مجموعه UPS مشابه به همراه نصب آن، 20 ميليارد ريال صرفه جويي به همراه داشت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0