• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ 
در سومين جلسه شوراي پژوهش و فناوري مناطق نفتخيز جنوب عنوان شد
مهندس محمدی: نرم افزار جدید عملیات اسید كاری، در جهان كم نظیر است

در سومين جلسه شوراي پژوهش و فناوري مناطق نفتخيز جنوب عنوان شد

مهندس محمدي: نرم افزار جديد عمليات اسيد كاري، در جهان  کم نظير است

سومين جلسه شوراي پژوهش و فناوري شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب در سال 98  با حضور مدير عامل اين شركت برگزار و طرح تدوين نرم افزار جامع طراحي، تحليل و ارزيابي  متداول و هوشمند عمليات اسيد كاري چاه در آن تصويب گرديد.

به گزارش روابط عمومي، مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب سه ويژگي مهم را براي اين نرم افزار برشمرد و گفت: اين نرم افزار از لحاظ جامع بودن كم نظير است، كاملا بومي بوده به صورتي كه پارامترهاي سنگ و سيال بر اساس مدل هاي مخازن مناطق نفتخيز جنوب در آن تعريف مي گردد و در آخر، اين نرم افزار هوشمند بوده و مي تواند براساس نتايج و ارزيابي آنها، خود را براي سالهاي آتي به روز رساني كند.

مهندس احمد محمدي با بيان اينكه عمليات اسيد كاري متداول ترين روش براي كاهش آسيب هاي اطراف چاه مي باشد، اذعان داشت: اين نرم افزار با در نظر گرفتن خصوصيات مخزن و شرايط چاه، بهترين پيشنهاد جهت عمليات اسيد كاري را ارائه مي دهد و توان تامين طرح عملكرد پمپ تزريق، ميزان بهينه و حداكثر فشار و دبي تزريق سيال را داراست.

وي آغاز اين پروژه پژوهش و فن آوري محور با همكاري يك شركت داخلي را نويد بخش تعامل سازنده و رفع نياز سازمان از دانش و فن آوري خارجي دانست و يادآور شد: حمايت از اين طرح هاي سازنده و آينده نگر كه مي تواند در ساير بخشهاي صنعت نفت كشور نيز بومي سازي گردد را يك وظيفه مهم مي دانم و اميدوارم در آينده نزديك و بر اساس برنامه زمانبندي از اين نرم افزار مهم و راهبردي رونمايي كنيم.

در ادامه اين  جلسه دكتر شاهين كرد، رئيس پژوهش و فناوري شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب طرح ايجاد واحد ارزيابي فناوري شركت را جهت بررسي به مدير عامل و اعضاي شورا ارائه داد.

 

 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.3.6.0