سه‌شنبه, 3 ارديبهشت 1398 الثلاثاء, أفريل 23, 2019           فارسی English

    /  2
رو عنوان : در نشست وزیر نفت در جمع نمایندگان مردم خوزستان تاکید شد
عنوان : مهندس زنگنه: خوزستان خانه ماست و این خانه را آباد خواهیم كرد
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ 

در نشست وزیر نفت در جمع نمایندگان مردم خوزستان تاکید شد
مهندس زنگنه: خوزستان خانه ماست و این خانه را آباد خواهیم کرد
نشست ستاد هماهنگی و پشتیبانی مدیریت بحران شرکت ملی نفت ایران با حضور وزیر نفت و جمعی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی به میزبانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی، وزیر نفت ضمن تقدیر از زحمات مجموعه صنعت نفت جنوب در راستای امداد،  پشتیبانی و ارائه خدمات اجرایی به مردم خوزستان و ابراز خرسندی از انسجام و وحدت موجود میان مردم، ستاد مدیریت بحران استان، نمایندگان مجلس و ستادهای مدیریت شرایط اضطراری صنعت نفت در جنوب، گفت : خوزستان، خانه ی ماست و برای آباد سازی این خانه، همه امکانات موجود در صنعت نفت را بکار خواهیم گرفت .
مهندس بیژن زنگنه افزود:مردم همواره در شرایط سخت کنار ما بوده  و دولت را حمایت کرده اند و اکنون زمانی است که باید این محبت و بزرگی مردم را با تمام توان جبران کرد .
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰۰ میلیارد تومان  خسارت به تاسیسات نفتی درگیر سیلاب وارد شده است، اذعان داشت: درحال حاضر دغدغه ی اصلی رییس جمهور و وزارت نفت جبران خسارتهای مردم است
وزیر نفت  افزود: در بخشی دیگر همکاران ما به خوبی فرایند تولید و ایمن سازی تاسیسات را راهبری کرده اند به طوریکه هیچ عامل آلاینده ای از جانب خطوط لوله و تاسیسات نفت به آب وارد نشده است، هیچ خانه ای بجز خانه های درمحاصره سیل دچار قطع گاز شهری نیست و سوخت رسانی در شرایط کاملا ایمن در حال انجام می باشد .
وی قول داد که طی روزهای آتی مبلغ قابل توجهی را برای امدادرسانی و ارائه خدمات به مردم در اختیار نماینده ویژه وزارت نفت در اهواز و شرکتهای معین قرار دهد .
مهندس بیژن زنگنه از مدیران عامل شرکتهای معین خواست تا پایان این رویداد و بازسازی مناطق آسیب دیده در کنار مردم و ستاد مدیریت بحران استان باشند و کلیه ی ماشین آلات وامکانات خدمات رسانی موجود را بدون فوت وقت در اختیار مردم قرار دهند .
وزیر نفت در پایان مجددا به شایعات موجود در مورد نقش صنعت نفت در هور العظیم اشاره کرد و گفت: این حرفها صحت ندارد و صنعت نفت مانعی برای ورود آب به تالاب  ایجاد نکرده است و از مردم میخواهم تحت تاثیر این فتنه دشمن که در راستای از بین بردن همدلی و انسجام موجود برنامه ریزی شده است، قرار نگیرند .

نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی نیز  اذعان داشتند که بر اساس شواهد موجود، نفت اولویت خدمات خود را به مردم اختصاص داده است و در بخش تالاب هورالعظیم، هیچ مانعی از طرف صنعت نفت برای ورود آب وجود ندارد.
گفتنی است نمایندگان مردم در مجلس ضمن تقدیر از تلاشهای مجدانه صنعت نفت در مناطق سیل زده، خواستار افزایش ماشین آلات و حمایتهای مالی وزارت نفت در بخش مقابله با سیل و از مهمتر از آن، بازسازی مناطق آسیب دیده شدند.
شایان ذکر است پیش از این نشست، وزیر نفت از کریدور خطوط لوله انتقال نفت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر رودخانه کارون بازدید کرد.

 


نمایش تعداد بازدیدها : 203

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشد.