• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ 
با تلاش کارکنان مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه ها؛
تاج و شیرآلات تحت الارضی چاه شماره ۳۱۳ ژوراسیك مسجدسلیمان بدون حضور دكل تعویض شد
با تلاش کارکنان مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه ها؛
 تاج و شیرآلات تحت الارضی چاه شماره ۳۱۳ ژوراسیک مسجدسلیمان بدون حضور دکل تعویض شد

مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه ها شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: تاج چاه و شیرآلات تحت الارضی چاه شماره ۳۱۳ ژوراسیک مسجد سلیمان با تلاش کارکنان این مدیریت و بدون حضور دکل تعمیر شد.

مهندس یونس عباسی لرکی اظهار داشت: این چاه به‌دلیل نشت شیر های تاج و عدم کارکرد شیر ایمنی تحت الارضی از مدار عملیات خارج شد که با دستور مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تعمیر آن به دلیل ضرورت تأمین خوراک پتروشیمی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش کارکنان این مدیریت تاج چاه و شیر ايمني تحت الارضی(3SV) بدون حضور دکل و صرفاً با استفاده از دستگاه لوله مغزی سیار و گروه هاي خدمات فني چاه ها تعویض شد و چاه مجددا آماده بهره برداری و عملیاتی گردید.

مهندس عباسی لرکی گفت: علاوه بر هزینه‌های مستقیم صرفه‌جویی شده باید هزینه عدم تولید این چاه در مدت مورد نیاز برای تعمیر با دکل که در بهترین حالت شش ماه طول می کشید را مد نظر داشت لذا تعمیر چاه بدون دکل صرفه جویی قابل توجهی به همراه داشت.

وی  افزود: این عملیات در شرایط کاملاً ایمن و با نظارت کارشناسان ایمنی انجام شد و به دلیل وجود گاز هیدروژن سولفوره، قبل از عملیات نیز نکات  آموزشی و توصیه های ایمنی لازم به کارکنان ارائه گردید.
امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.3.6.0