• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ 
بحران سیل خوزستان با تعامل مسئولان استانی و صنعت با حداقل خسارت مدیریت شد

بحران سیل خوزستان با تعامل مسئولان استانی و صنعت با حداقل خسارت مدیریت شد

 

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید گفت: بحران سیل خوزستان با تعامل خوب مسئولان استانی به خصوص استاندار محترم و مسئولان شهرستان و فرمانداران و همه دستگاه های اجرایی با حداقل خسارت مدیریت شد.

 

مهندس فرخ علیخانی در برنامه تلویزیونی شبهای کارون با موضوع مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت اظهار داشت: سیل یکی از مصداق‌های بحران است و همزمان با وقوع سیل در خوزستان به اتفاق همکاران، ستاد مدیریت بحران تشکیل شد. طبیعتاً وقتی که یک بحران رخ می دهد کنترل آن فراتر از یک سازمان است و تمام ابعاد ملی درگیر این مسئله می‌شوند. نفت یکی از سازمان‌هایی که ضمن حفظ مسئولیت‌های فنی خودش در این بحران از بعد مسئولیت‌های اجتماعی هم درگیر این مسئله شد.

 

وی افزود: مدیریت بحران چهار مرحله دارد که مرحله اول پیشگیری، مرحله دوم آماده‌سازی، مرحله سوم مقابله، و مرحله چهارم بازسازی و برگرداندن وضعیت به قبل از بحران است.

 

علیخانی ادامه داد: مقابله با بحران شامل فعالیت هایی از جمله تامین کالا، خدمات، اسکان اضطراری، خدمات پزشکی و تامین کالاهای عمومی مثل پمپ های تخلیه آب و مواد غذایی، امداد و نجات، تامین وسایل پزشکی و امنیت است اما نماد مقابله و خدمت رسانی، حضور دستگاه ها و ماشین آلات سنگین است که مصداق آن بیل مکانیکی، لودر، گریدر و دیگر دستگاههای لجستیکی است.

 

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید گفت: ماشین آلات سنگین در مقابله با سیل بسیار نقش پررنگی ایفا می کنند به خصوص در زمینه ساخت سیل بند ها به دلیل موقعیت جغرافیایی استان خوزستان که حالت جلگه دارد و آب استان های همجوار به آن سرازیر می شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی با اشاره به ابعاد گستره سیل در خوزستان گفت: در بحران سیل خوزستان به غیر از کنترل سیلاب با مسئله دیگری مانند مسائل زیست محیطی مواجه نبودیم وبا تلاش شبانه روزی همکاران صنعت نفت تولید نیز طبق برنامه محقق شد و تعهدات داخلی به پالایشگاه پالایشگاه کشور را به انجام رساندیم و مشکلی از لحاظ تأمین سوخت بوجود نیامد.

 

مهندس علیخانی افزود: در بحران سیل خوزستان، کارکنان صنعت نفت به چند گروه تقسیم شدند؛ عده ای در جبهه تحقق تولید فعالیت می‌کردند، گروهی برای مهار سیلاب و گروه دیگر برای عمل به مسئولیت های اجتماعی بسیج شدند.

 

وی خاطرنشان ساخت: در مدیریت بحران سیل خوزستان صحنه‌های جالبی مشاهده شد و بسیاری از مردم با وجود آن که اموال خود را از دست داده  و خسارت دیده بودند اما کم توقع و قانع بودند. همه اقشار نیز فارغ از جایگاه خود به صحنه آمدند.

 

مهندس علیخانی در پایان تاکید کرد: نفت و جنوب اعضای یک خانواده و در هم تنیده اند و نمی شود آنها را از هم جدا کرد چون در طول تاریخ با هم بوده و در کنارهم نیز خواهند بود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0