• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ 
پایان عملیات مرمت و بهسازی جاده دسترسی به پارك موزه برق تمبی توسط نفت و گاز مسجدسلیمان

پایان عملیات مرمت و بهسازی جاده دسترسی به پارك موزه برق تمبی توسط نفت و گاز مسجدسلیمان

  پروژه مرمت و بهسازی جاده دسترسی به پارک موزه کارخانه برق تمبی با اجرای عملیات روکش آسفالت گرم خاتمه یافت.

به گزارش روابط عمومی، این پروژه با هدف بهسازی مسیر دسترسی به موزه کارخانه برق و پارک تفریحی تمبی با نظارت اداره خدمات مهندسی و بهسازی اماکن شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در مدت زمان 2 ماه اجرا گردید.

جاده دسترسی به پارک موزه برق تمبی حدود 250 متر طول و 6.5 متر عرض دارد و یکی از قدیمی ترین پل های ماشین رو کشور و خاور میانه در میانه ی آن قرار دارد.

 به منظور حفظ جذابیت موزه ای بازدیدکنندگان برای رسیدن به موزه از روی این پل که دارای عرشه و خرپای فلزی با ستون های سنگی و راه ماشین رو یکطرفه است عبور می کنند.

لازم بذکر است کارخانه برق تمبی نخستین کارخانه تولید برق صنعتی در خاورمیانه است که در اوایل شکل گیری صنعت نفت به منظور تولید انرژی الکتریسیته مورد نیاز اماکن صنعتی، اداری و مسکونی صنعت نفت در منطقه تمبی شهر مسجدسلیمان احداث و با خارج شدن آن از مدار تولید در اواخر دهه 70 خورشیدی هم اکنون به عنوان یکی از اجزای موزه گنجینه نفت مسجدسلیمان می باشد.

پارک تفریحی تمبی نیز در مجاورت این کارخانه در سال گذشته در زمینی به مساحت 80000 متر مربع توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با هدف ایجاد تسهیلات مناسب تفریحی جهت شهروندان و بازدید کنندگان از این سازه ی صنعتی احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0