• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ 
در بازدید مدیرتولید مناطق نفت‌خیز جنوب از شرکت آغاجاری بررسی شد:
پیشرفت پروژه ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه آبادان

در بازدید مدیرتولید مناطق نفت‌خیز جنوب از شرکت آغاجاری بررسی شد:

پیشرفت پروژه ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه آبادان

 

با حضور مهندس سعید کوتی مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مدیرعامل و مدیران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، آخرین وضعیت طرح ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه آبادان از طریق تاسیسات مناطق نفت خیز جنوب بررسی شد.

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري، مهندس سعید كوتی روز یکشنبه پنج مردادماه ۱۳۹۹ از فرآيند اجراي پروژه اصلاحيه‌ی نفت سنتزي به آبادان بازديد و از تلاش های ارزنده كاركنان شركت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در اجرای اين پروژه ملی كرد.

وی در این بازدید اظهار داشت: عملكرد شركت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از زمان ابلاغ و تامين تجهيزات مورد نياز اين پروژه، بسيار مطلوب بوده و همكاران ما در اين شركت با مشاركت بخش‌هاي مختلف ستاد، طبق زمان بندی انجام شده با رعايت كامل مسائل ايمني و زيست محيطي كار بزرگي را به سامان رسانده‌اند که با توجه به شرايط شیوع کرونا و گرماي کم‌سابقه اين روزهای خوزستان، شایسته‌ی تقدیر است.

مهندس كوتی با اشاره به اهميت اجرای اين پروژه ملي افزود: نقش شركت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری در اجرای اين پروژه بسيار حائز اهميت است به‌ویژه این‌كه بدون آمادگي قبلي و با استفاده ظرفيت داخلي نيروهاي خود، در حال اجراي تغییرات و اصلاحات مورد نیاز در سیستم‌های فرآورشی و انتقال است.

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در ادامه از تلاش‌هاي واحد مهندسي فرآورش، مديريت فني، تداركات و امور كالا، مهندسي و ساختمان و همچنين مديريت توليد قدرداني و اظهار‌امیدواری کرد: برآیند تلاش‌ها منجر به انجام به‌هنگام این پروژه راهبردی شود.‌

مهندس كوتي همچنین در ادامه اين بازديد با حضور در جلسه هماهنگی مدیریت یکپارچه خطوط لوله(PIMS) شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری در جريان آخرين اقدامات این شركت در راه اندازي اين سامانه قرار گرفت.

وي در اين جلسه اظهار داشت: استقرار مدیریت یکپارچه خطوط لوله براي نخستين بار در شركت ملي نفت ايران به‌صورت پايلوت در شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب و شركت هاي تابعه در حال اجراست، كه با توجه به اهميت خطوط لوله در انتقال و تامين خوراك پالایشگاه‌ها و پتروشيمي‌ها گامی بسيار موثر و اساسی خواهد بود.

مهندس كوتي انسجام بخشی اطلاعات مربوط به خطوط لوله در ستاد و شركت‌هاي تابعه را يكي از اهداف تشكيل اين مجموعه دانست و گفت: ان شاءالله با كار جمعی و ايجاد كارگروها، و كميته ها در مناطق نفتخیز و شركتهای تابعه به نتيجه مطلوب برسيم.

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب عملكرد شركت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاري را در تشكيل مدیریت یکپارچه خطوط لوله(Pipeline integrity management system)  قابل قبول دانست و عنوان كرد: شركت بهره برداري نفت وگاز آغاجاری تاكنون تمامي مراحل را به شكل مطلوب انجام داده است.

در ادامه اين جلسه مدير عامل شركت بهره برداري نفت وگاز آغاجاری با اشاره به نقش این شرکت در اجراي پروژه انتقال نفت سنتزي، گفت با تلاش شبانه‌روزي كاركنان در شراط دشوار اقلیمی، براساس برنامه زمان‌بندي تدوين شده، در حال اجراست و اميدواريم با تلاش همكاران پيش از موعد مقرر به‌پايان برسد.

مهندس ابراهیم پيرامون با اشاره به اهميت اين اصلاحيه توضیح داد: اين پروژه به منظور جلوگيري از توقف توليد گاز در پارس جنوبي در حال اجراست و شركت نفت و گاز آغاجاري با تمام ظرفيت و توان و بهره‌گیری از قابلیت‌های داخلي، در حال فراهم نمودن تمهیدات انجام این مهم است.

وی همچنين استقرار نظام انسجام خطوط لوله را گامی بسيار موثر دانست و افزود: با اجرای اين طرح، مبحث مهم بازرسی، تعمیر و نگهداشت خطوط لوله به روشی ساختارمند، پیگیری می‌شود.

مهندس پیرامون اظهار امیدواری کرد: با پیگیری مدير عامل شرکت ملی مناطق نفت خيز جنوب و حمایت مدير عامل شركت ملي نفت ايران این طرح به صورت دایمی مستقر و ساختار آن تائيد شود.

وی یادآور شد: يكي از دغدغه‌هاي اصلي شركت نفت و گاز آغاجاري با بيش از ۷۵۰۰كيلومتر خط لوله، انسجام بخشي و برنامه ريزي مناسب برای صيانت از اين منابع ملي است كه با استقرار اين مديريت به نتايج مطلوب دست خواهیم یافت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0