• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ 
با  15 ميليارد ريال سود و صرفه اقتصادی
كمپرسور هوای ایستگاه تزریق گاز آغاجاری بازسازی شد

با  15 ميليارد ريال سود و صرفه اقتصادی

کمپرسور هوای ايستگاه تزریق گاز آغاجاری بازسازی شد

 

كمپرسورهواي رديف B  ايستگاه تزريق گاز آغاجاري با استفاده از توان متخصصان داخلی بازسازي و راه اندازي شد.

به گزارش روابط عمومی شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري، مدير عمليات این شركت گفت: هواي مورد نياز ايستگاه تزريق گاز آغاجاري از بدو احداث و راه اندازي توسط دو دستگاه کمپرسور هوای  250 کیلو واتی  KAESER  تامين مي شد كه استفاده مداوم و کمبود قطعات، موجب فرسودگی و كاهش كارايي آنها گرديد.

محمد رضا گودرزي افزود: با توجه به اينكه سيستم نشت بندي كمپرسورهاي گازي ايستگاه تزريق گاز آغاجاري با استفاده از گاز نيتروژن انجام مي شود، عدم تامين هواي فشرده با ظرفيت و فشار مناسب عملا راهبري ايستگاه را با مشكل مواجه می نماید.

وي گفت: ‌در همين راستا تعمير و بازسازي كمپرسور هاي هوا  با استفاده از ظرفيت كارشناسان شركت و سازندگان داخلي در دستور كار قرار گرفت و با همت و تلاش مهندسان توانمند این بخش و همکاری بخش خصوصی تعمیرات اساسی و بازسازی كمپرسور مذكور با موفقیت انجام گردید و کمپرسور با شرایط مطلوب در مدار عمليات قرارگرفت.

مهندس گودرزي تعمیر كلي واحد هواساز كمپرسور (AIREND)، تعمير كلي الکترو موتور 250 كيلو واتي (موتور اصلي كمپرسور)، تهيه و نصب سيستم كنترل پيشرفته جدید جهت بدست آوردن بالاترين سطح ايمني كمپرسور، نصب صحيح و اصولي سنسورهاي فشار و دما در محل آنها به طوري‌كه سريعاً تغييرات فشار و دما را منتقل نمايد، نصب سنسور دماي مجزا جهت روشن و خاموش كردن اتوماتيك هيترهاي گرم كننده در زمستان، نصب سيستم هشدار گرفتگي فيلتر هوا و تعمیر کلی دو دستگاه فن خنک کننده روغن و هوا را بخشي از اقدامات صورت گرفته در اجراي اين پروژه عنوان نمود. 

وی، سود و صرفه اقتصادي حاصل از اين كار را  15 ميليارد ريال اعلام نمود شد.

ايستگاه تزريق گاز آغاجاري در مجاورت واحد بهره برداري شماره 4 آغاجاري احداث شده که تزریق روزانه 2 میلیارد فوت مکعب گاز را جهت  جلوگيري از روند افت فشار، تثبيت و افزايش فشار در میدان آغاجاري را بر عهده دارد و بزرگ ترین ایستگاه تزریق گاز کشور است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0