چهارشنبه, 27 دی 1396 الاربعاء, جانفييه 17, 2018           فارسی English

عنوان : مناطق نفت خیز جنوب و مپنا همكاری های صنعتی را توسعه می دهند
زير عنوان : نشست دو جانبه شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب و گروه صنعتي مپنا با هدف تقویت و گسترش تعاملات في مابين در حوزه نفت و گاز روز شنبه ( 18 دی ) در اهواز برگزار شد .
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ 

مناطق نفت خيز جنوب و مپنا همكاري هاي صنعتي را توسعه مي دهند

 

نشست دو جانبه شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب و گروه صنعتي مپنا با هدف تقویت و گسترش تعاملات في مابين در حوزه نفت و گاز روز شنبه ( 18 دی ) در اهواز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي ، مدير عامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب در اين نشست با بيان اينكه حمايت از ساخت داخل يكي از مولفه های اثر گذار در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است ، خاطر نشان کرد : دردوران پسا تحریم نیز راهبرد اصلی ما ایجاد ساز و کاری مشخص برای تداوم حمایت از تامین کنندگان و سازندگان داخلی تجهیزات صنعت نفت است .

مهندس بیژن عالی پور با اشاره به مهمترین برنامه های اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و بومی سازی کالا و تجهیزات مورد نیاز در گستره عملیاتی این شرکت اظهار داشت : تاکنون بیش از80 درصد کالا، تجهیزات و نیازهای صنعتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با موفقیت بومی سازی و عملیاتی شده است .

همچنين در اين نشست مدیر عامل گروه مپنا با بيان اينكه توليد بيش از 80 درصد نفت خام و 16 درصد گاز کشور ، نشانگر نقش ممتاز شركت مناطق نفت خیز جنوب در تأمين بخش عمده درآمد ارزي و انرژي جمهوری اسلامی ایران است افزود : توسعه و تعمیق همکاری های صنعتی بین مپنا و شرکت مناطق نفت خیز جنوب در زمینه تامین و ساخت کالا و تجهیزات صنعتی بدون شک مايه افتخار و مباهات اين گروه صنعتي است .

دکتر عباس علي آبادي خاطر نشان کرد : امكان سنجي استفاده از گازهاي مشعل جهت توليد برق و همچنین ساخت دستگاه های فراورش سیار نفت خام ( MOT ) از جمله طرح های است که گروه صنعتی مپنا تمایل دارد با توجه به نیازهای صنعتی و عملیاتی کنونی در این بخش ها نیز با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب وارد همکاری های مشترک شود .

بر اساس این گزارش ، اجراي مهندسي معكوس و ساخت توربين توربين هاي AVON 1535 ، برنامه طراحي و ساخت كمپرسورهاي گازي ، و روند پیشرفت تعميرات اساسي چهار دستگاه توربين AVON از دیگر مباحثي بود كه در اين نشست مورد بحث و تبادل نظر كارشناسان دو طرف قرار گرفت .

گروه صنعتي مپنا ، یک شرکت تولیدی، صنعتی و بازرگانی بین‌المللی است که به همراه ۴۱ شرکت زیرمجموعه خود، در زمینه طراحی و احداث نیروگاه‌های حرارتی (بخار، گازی و سیکل ترکیبی) و همچنین اجرای پروژه‌های نفت و گاز و  همچنین حمل و نقل ریلی  در سطح بازار ایران و منطقه فعالیت می‌کند .

 

 

 

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 538

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب می باشد.